Po tom, co společnost FTL Prostějov ohlásila k 9.12.2017 náhlý konec provozu linek 780980 (Hradec Králové), 780990 (Liberec) a od ledna také 780960 (Brno), čímž některé skupiny cestujících ztratily důležité spojení, rozhodli jsme se v posledním pozůstatku tradičních dálkových linek pokračovat. Přidělena nám byla licence s číslem linky 780850.

Vzhledem k řadě omezení ze strany Krajských úřadů týkajících se souběžných dotovaných spojů, které nám omezují volnost v časových polohách odjezdů, jsme postupně upustili jak od provozu linky Prostějov - Brno - Hradec ve všední dny a od května 2018 i od posledních zastávkových spojů v relaci Prostějov - Brno.

Neděle a svátky:
- 7:25 z Prostějova do Brna jako zastávkový, avšak mírně uspíšený po území OL kraje
- 9:45 z Brna do Liberce jako doposud s přidanými nácestnými zastávkami z HK linky
- 16:15 z Liberce do Brna jako doposud s přidanými nácestnými zastávkami z HK linky
- 21:45 z Brna do Prostějova jako poslední, spěšný spoj, se zastávkou ve Vyškově

přehled, kdy spoje (ne)jedou v případech prodloužených víkendů budeme přehledně uvádět

Chceme dát lince druhý dech s řadou novinek - v současné době se to týká například akčního jízdného 9+1 zdarma. Aktivně chceme řešit požadavky a náměty našich cestujících a máme snahu udržet linku do budoucna jako alternativu rychlíkovým vlakům, které spolu s nedostatkem řidičů autobusů vedou k postupnému vymírání autobusových linek i v tomto směru.

NOVINKY:

1.9.2018: I naší linky se týká uznávání slevy 75% pro studenty a seniory.
3.3.2019: K termínu celostátních změn JŘ změněny odjezdy na spoji 2 v úseku Hradec-Brno


ODJEZDOVÁ STANOVIŠTĚ (doposud přidělená):