Vzhledem k tomu, že společnost FTL Prostějov ohlásila z dostupných zdrojů k 9.12.2017 náhlý konec provozu linek 780980, 780990 a další rázné omezení na lince 780960, rozhodli jsme se v posledním pozůstatku tradičních dálkových linek pokračovat.

V současné době vše visí ve zdlouhavém procesu schvalování linkového vedení, které se protahuje kvůli zásahu trasy do hned pěti Krajů. Na této stránce se budete dozvídat veškeré aktulity a informace ke spuštění, průběžně budou nahrávány také novinky s řadou akcí, které máme pro tuto linku připraveny. Ze současného stavu chceme pokračovat s těmito spoji:

Pracovní dny:
- 5:30 z Prostějova do Brna jako spěšný, nově se zastávkou Újezd, přes tradiční Vyškov
- 7:40 z Brna do Hradce Králové jako dosavadní zastávkový spoj bez výrazných změn
- 11:45 z Hradce Králové do Brna jako dosavadní zastávkový spoj bez výrazných změn
- 16:15 z Brna do Prostějova, zastávkový spoj s vynecháním zajížďky do Želče

Neděle:
- 7:25 z Prostějova do Brna jako zastávkový, avšak mírně uspíšený po území OL kraje
- 9:45 z Brna do Liberce jako doposud se snahou přidat nácestné zastávky z HK linky
- 16:20 z Liberce do Brna jako doposud se snahou přidat nácestné zastávky z HK linky
- 21:30 z Brna do Prostějova jako poslední, spěšný spoj, se zastávkou ve Vyškově


Chceme dát lince druhý dech s řadou novinek - zajistit na přeplněnou nedělní linku z Liberce velkokapacitní autobus, začít uznávat ISIC průkazy a pravidelné cestující odměnit akčním jízdným 9+1. Mimo to aktivně řešit požadavky, přání a nápady našich cestujících se snahou udržet linku do budoucna jako tvrdou konkurenci rychlíkovým vlakům, které spolu s nedostatkem řidičů autobusů vedou k postupnému vymírání autobusových linek i v tomto směru.